Select Your Language : Tr | En
 
 
 

Kurumsal 

 EGE KABLO,  1998 yılında Türkiye Kablo ve Elektrik-Elektronik Sanayisine hizmet amacıyla Manisa küçük sanayi sitesinde kurulmuştur. 2003 yılından bu yana da Manisa Organize Sanayi Bölgesine çok yakın olan Muradiye’de karayolu, demiryolu ve denizyolu taşımacılığına çok uygun konumda, modern tesis ve makineleriyle faaliyetini sürdürmektedir.

 

Firmamız, EKİNLER Grubu Şirketlerinin bir üyesi olup, konusunda uzman 50 kişilik kalifiye personeli ile, 2.500 m² kapalı alanda, kablo üretiminde en son teknolojiye sahip makina ve ekipmanlarıyla faaliyet göstermektedir. İşletmemizde PVC kablo, PVC makaron, silikon kablo, solar (fotovoltaik) kablo üretim hatlarının yanı sıra sıcak kalaylı tel, PVC granül ve silikon hamur üretim bölümleri bulunmaktadır.

 

Firmamızca; PVC  bazlı tesisat ve enerji kabloları, alçak gerilim kabloları, kumanda (kontrol) kabloları, data ve bilgisayar kabloları, otomotiv sanayisinde kullanılan kablo tipleri, silikon kablolar, solar (fotovoltaik) kablolar, özel termoplastik bileşik izoleli ve kılıflı kablolar, halojensiz kablolar, UL standartlarına uygun özel tip kablolar ve PVC makaronlar üretilmektedir.

 

Ege Kablo; mevcut ürün yelpazesi, kalite anlayışı ve müşteri memnuniyetine verdiği önem ile Vestel, Indesit, Airfel , Demirdöküm, Arçelik,Uğur Soğutma, BMC gibi Türkiye’nin önde gelen beyaz eşya, otomotiv, savunma ve elektronik sanayisinde faaliyet gösteren firmaların kablo tedarikçisi durumundadır. Ayrıca üretiminin %10’luk bir bölümünü ihraç etmektedir. 2012 yılında gerçekleştirilecek yeni yatırımlar ve organizasyonlarla, başta solar kablolar olmak üzere mevcut ürünlerini Avrupa birliği ülkelerine ihraç etmeyi ve ihracat payını artırmayı hedeflemektedir.

 

2011 yılı içerisinde 200.000€ yatırım yapılarak silikon kablo üretim hattı firma bünyesine katılmış olup akabinde VDE onaylı alarak, tek damarlı ve bükülgen silikon kablo üretim ve satışına başlanmıştır.

 

2011 yılı içerisinde grub bazında gerçekleştirilen 750.000€’luk ortak bir yatırımla, güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan PV1-F tip, solar (fotovoltaik) kablo üretimine ve solar sistemlerin bağlantı ekipmanlarının üretimine başlanmıştır. Ülkemizde TÜV Rheinland onaylı olarak, solar kablo üretimini gerçekleştiren ilk firmalardan biri olmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

 

Ege Kablo; müşteri memnuniyetine verdiği önem, etkin üretim ve servis anlayışının yanı sıra, sahip olduğu  RoHS, HAR, VDE, TÜV, TSE ve GHOST ürün belgeleri, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistem Belgesi ve yakın zamanda almayı hedeflediği ISO14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesi  ile kaliteye ve çevreye  verdiği önemi göstermekte ve müşterilerinin güvenini kazanmaktadır. 

 
     © 2001 Ege Kablo
 
A:Fevzi Çakmak Mh. Manisa Cad. No:95 45140 Muradiye, Manisa, TÜRKİYE T: +90 (236) 246 82 85 F: +90 (236) 246 82 86 E:info@egekablo.com
Tasarım ve kodlama JBM INTERACTIVE